REGIONALNY BUSINESS MIXER na 3. Urodziny BUSINESS LINK KATOWICE już za nami!

W piątek 23.06.2017 w Business Link Katowice (regionalnym akceleratorze i biurze coworkingowym), spotkali się przedsiębiorcy, inwestorzy, startupy, przedstawiciele małych i dużych firm, młodych i tych z dłuższym stażem.

Głównym punktem programu był konkurs dla startupów – Startup Pitch Contest – podczas którego okazję do zaprezentowania swojej działalności miało 6 zespołów: Filttr, Ludmo, HaloSerwis, Safelly, iChlebak, Tripholder.

- Do udziału w konkursie dla startupów podczas Business Mixera 23.06.2017 zgłosiło się ponad 20 projektów z województwa śląskiego i nie tylko. Gratulujemy właścicielom wszystkich 6 finałowych projektów biznesowych, a w szczególności zwycięskiemu startupowi Ludmo. – mówi Janusz Dramski, manager Business Link Katowice.

LUDMO o swojej działalności: „Dzięki naszym narzędziom trenerzy zespołów piłkarskich zyskują możliwość profesjonalnej analizy ruchu zawodnika. Niezależnie czy jesteś trenerem zespołu juniorskiego, czy też profesjonalnego, z nami zyskujesz możliwość śledzenia rozwoju swoich zawodników w oparciu o dokładne dane. (…).".

Drugi w tym roku Business Mixer był również okazją do świętowania 3. urodzin Business Link Katowice. W trakcie
3 ostatnich lat Business Link Katowice współpracował z 170 firmami na podstawie 400 umów dotyczących realizacji różnych projektów w przestrzeni Business Link Katowice. W samym 2016 roku z Business Link Katowice skorzystało ponad 100 przedsiębiorstw. Obecnie w Business Link pracuje na stałe 35 firm członkowskich. W trakcie 36 miesięcy operacyjnej działalności 4 startupy z naszego regionu zostały wysłane na zagraniczne programy akceleracyjne Ready To Go organizowane przez Business Link w USA, Chinach i Izraelu.

Business Mixer odbył się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Katowic Marcina Krupy i Prezydenta Dąbrowy Górniczej Zbigniewa Podrazy. Patronami wydarzenia były instytucje i organizacje: JadeZabiore.pl, Startup Zabrze, Forum Młodych Przedsiębiorców RIG w Katowicach, Inkubatory AIP Śląsk, Izba Gospodarki Elektronicznej, Izba Rzemieślnicza oraz małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Patronatów medialnych udzielili: Grupa RMF, Dziennik Zachodni, Strefa Biznesu, NaszeMiasto.pl, StartUp Magazine. Partnerami Business Mixera byli: 3S – Telekomunikacja & Data Center oraz mBank SA.

Business Link (biuro coworkingowe oraz miejsce akceleracji biznesu) jest obecny w 10 największych biznesowo miastach Polski. Zarządza ponad 13 000 m2 powierzchni biurowej, na której pracuje na stałe prawie 1500 osób z blisko 600 firm. W salach spotkań, warsztatowych i konferencyjnych Business Link w całym kraju odbywa się codziennie kilkadziesiąt spotkań z udziałem kilkuset osób. Do 2019 roku Business Link planuje powiększyć się prawie 5-cio krotnie w rejonie Europy Środkowej.


DSC_0403.JPG

 zwycięzki zespół startupa Ludmo.JPG