Przedsiębiorco,

Ten serwis stworzony został z myślą o Tobie. Głównym jego celem jest ułatwienie znalezienia spośród gąszczu informacji tych, które pomogą Ci w sprawny sposób założyć i poprowadzić własną firmę. Ułatwi Ci poruszanie się po prawach i obowiązkach, które na Tobie spoczywają. Dowiesz się, do jakich urzędów i instytucji kierować swoje sprawy, a także jakie działania podejmuje miasto Katowice na rzecz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Tutaj znajdziesz informacje na temat programów wsparcia dla Twojej firmy oraz o ciekawych wydarzeniach skierowanych dla firm z sektora MŚP.

Dlaczego ten sektor przedsiębiorczości zasługuje na największą uwagę? Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) to aż 99% wszystkich firm w Unii Europejskiej. W Polsce w 2017 r. działa ogółem około 1,9 mln firm, z czego 99,8%, to małe i średnie przedsiębiorstwa.

Ważne terminy

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Aktualności​

  
  
Streszczenie
  
  
11/30/2019
To już druga edycja projektu realizowanego przez Miasto Katowice we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami na rzecz promowania kaształcenia branżowego i technicznego.
projekt ma zachęcić młodzież stojącą przed wyborem dalszej ścieżki edukacji do podejmowania kształcenia w szkołach branżowych oraz technicznych poprzez pokazanie im atrakcyjnych perspektyw zawodowych. Ponadto projekt ma na celu zwiększenie poziomu wiedzy i świadomości społecznej w zakresie dualnego systemu kształcenia, a także ukazanie bogatej oferty miasta Katowice w zakresie możliwości rozwoju zawodowego.
Katowice Miastem Fachowców
  
11/28/2019
W dniach 28-29 listopada 2019 r. w hotelu Novotel odbędzie się trzecia edycja Konferencji "Jak przedać polskie produkty na rynkach eksportowych?" organizowana przez portal IndustryStock.pl

Szczegółowy program i szczegółowe informacje znajdują się pod adresem www.konferencjaeksport.elamed.pl
http://msp.katowice.eu/Pages/Konferencja-Jak-sprzeda%C4%87-polskie-produkty-na-rynkach-eksportowych.aspx
  
10/7/2019
IAB Polska zaprasza na DIGITAL Day powered by DIMAQ.

W poniedziałek 7 października br. w Multikino Katowice przy ul. 3 Maja 30, odbędzie się Konferencja podczas której eksperci DIMAQ przedstawią prezentacje pełne praktycznych wskazówek, z kilkunastu obszarów digital marketingu zgodnych ze standardem kwalifikacji e-marketingowych DIMAQ.

Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń, networkingu oraz poznania branży e-marketingowej.

DLA KOGO?
- osób odpowiedzialnych za działania marketingowe,
- właścicieli i zarządzających firmami, którzy chcą się dowiedzieć, jak wdrożyć skuteczną strategię marketingową, wykorzystując kanały cyfrowe;
- project managerów, analityków, pracowników działów zakupów, IT i HR, którzy są zaangażowani w procesy cyfryzacji.
- osób początkujących w e-marketingu lub takich, które na co dzień nie zajmują się e-marketingiem, ale chcą/muszą się dowiedzieć na czym polega.

PO KONFERENCJI:
- będziesz znał kluczowe pojęcia z zakresu digital marketingu
- będziesz wiedział jakie są obecnie najskuteczniejsze metody promocji online dla Twojej firmy.
- będziesz potrafił zbriefować agencję i samodzielnie wdrożyć strategię marketingową
- będziesz wiedział jak dbać o rozwój swoich kompetencji z zakresu digital marketingu, który zmienia się bardzo dynamicznie.

Więcej informacji: https://day.dimaq.pl/
https://www.facebook.com/events/1304239103070994/
  
9/28/2019
Już 28-29 września w Fabryce Porcelany w Katowicach odbędzie się hackathon “Hackuj dla Śląska!”, organizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Podczas 24 godzin programiści, graficy i osoby kreatywne będą szukać rozwiązań, które docelowo wspomogą rozwój regionu śląskiego. Przewidziano trzy zadania konkursowe, w których do wygrania jest łącznie 45 000 PLN.
http://msp.katowice.eu/Pages/Hackuj-dla-%C5%9Al%C4%85ska!.aspx
  
9/7/2019
W dniu 7 września 2019 r. w godzinach 9-12 w Śląskiej Izbie Lekarskiej przy ul. Grażyńskiego 49a w Katowicach, odbędzie się Seminarium Diabetologiczne "Stopa cukrzycowa - Leczenie Trudno Gojących się Ran".

Celem Seminarium, organizowanego w ramach programu „Akademia Innowacji w Zdrowiu”, jest interdyscyplinarna debata i wypracowanie, w gronie ekspertów nowoczesnej, dostosowanej do stylu życia współczesnego człowieka - a przez to być może bardziej efektywnej - strategii prewencji, monitorowania i leczenia cukrzycy oraz jej powikłań.

Udział w konferencji jest bezpłatny.
Program oraz szczegółowe informacje: www.kmptm.pl/seminarium-2019/ 
http://msp.katowice.eu/Pages/Seminarium-Diabetologiczne-Stopa-Cukrzycowa---Leczenie-Trudno-Goj%C4%85cych-si%C4%99-Ran.aspx
  
8/31/2019
Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej posiada w swojej ofercie nową preferencyjną pożyczkę unijną na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Kto może ubiegać się o pożyczkę?
- osoby, które planują uruchomic działalność gospdoarczą na terenie woj. śląskiego
- osoby bezrobotne, bierne zawodowo
- osoby, które ukończyły 30. rok życia
- osoby, które nie posiadały zarejestrowanej działalności gospdoarczej w okresie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku
- osoby, które nie korzystają równolegle z innych środków publicznych.

Kwota pożyczki wynosi maksymalnie 120 tys. przy oprocentowaniu 0,25 %

Więcej informacji: http://www.bcp.org.pl/fundusz-pozyczkowy/pozyczki-na-start 
https://www.facebook.com/Strefa-Innowacji-Miasta-Katowice-950505755053731/
  
8/13/2019
Przedsiębiorco!
Prowadzisz działalność gospodarczą w Katowicach?
Dostrzegasz potrzebę promowania kształcenia branżowego i technicznego?
Chciałbyś aktywnie uczestniczyć w rozwoju lokalnego rynku pracy?
Jeśli odpowiedź brzmi TAK, zapraszamy do współpracy w ramach projektu KATOWICE MIASTEM FACHOWCÓW.
LINK: https://bip.katowice.eu/Ogloszenia/TablicaOgloszen/dokument.aspx?idr=113569&menu=679
Pod ww. linkiem dostęne jest ogłoszenie o otwartym naborze
uczestników do ww. projektu oraz załączniki, które należy wypełnić zgodnie z chęcią współpracy.
✔ Przypominamy, że propozycje uczestnictwa (wypełnione załączniki) można składać do dn. 13.08.2019 r. do godz. 15:30 w sekretariacie Wydziału Obsługi Inwestorów, ul. Rynek 1, pokój 717 (piętro VII).
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu!

https://bip.katowice.eu/Ogloszenia/TablicaOgloszen/dokument.aspx?idr=113569&menu=679
  
7/31/2019
Weź udział w wydarzeniu edukacyjnym i upewnij się, że umowa z klientem wystarczająco chroni Twój biznes i nie naraża Cię na ryzyko finansowe lub prawne.

Wydarzenie jest wynikiem researchu jaki przeprowadził zespół LEGALCHECK wśród firm IT. Częstą praktyką managerów jest korzystanie z wzorów umów, które edytują na potrzeby kolejnych zleceń.  Liczne zmiany w szablonie kontraktu mogą ograniczyć ochronę prawną tego, co dla firm IT jest najcenniejsze - praw autorskich i własności intelektualnej.

Dołącz do wydarzenia ➡️ http://www.legalcheck.pl
https://www.facebook.com/Strefa-Innowacji-Miasta-Katowice-950505755053731/
  
7/22/2019
Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Departament Współpracy Ekonomicznej uprzejmie informuje o ogłoszonym przez OECD wezwaniu (Ogłoszenie OECD RFQ_367) do składania ofert przetargowych mających na celu wyłonienie wykonawcy o zasięgu międzynarodowym, który zaprojektowałby i stworzył elektroniczną platformę tworzenia i udostępniania wiedzy dotyczącej nauczania (Global Teaching InSights).

Dodatkowe informacje dostępne są pod linkiem: http://www.oecd.org/callsfortenders/RFQ_367_EDU%20GTI%20SUMMARY.pdf

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu proszone są o dokonanie rejestracji na portalu OECD e-Sourcing (https://oecd.bravosolution.com).

Termin składania ofert upływa 22 lipca 2019 r. o godz. 15 (czasu paryskiego).
https://www.facebook.com/950505755053731/photos/a.961488160622157/1978451552259141/?type=3&theater
  
7/15/2019
ZUS właśnie ogłosił konkurs dla płatników składek na dofinansowanie działań na rzecz bezpieczeństwa
i higieny pracy. Nawet pół miliona złotych z ZUS może otrzymać przedsiębiorca, który podejmie działania zmierzające do poprawy warunków pracy. Program adresowany jest do wszystkich firm, a poziom dofinansowania został zróżnicowany ze względu na rodzaj przedsiębiorstwa. Wnioski można składać już od 15 lipca. Szczegóły na www.zus.pl 
Konkurs dla przedsiębiorców - ZUS

Na skróty