„SPRZEDAŻ – ZBUDUJ STRATEGIĘ, KTÓRĄ WYGRASZ NA RYNKU" – PROGRAM MŁODY PRZEDSIĘBIORCA W KATOWICACH

 

Jak budować strategię sprzedażową i odnosić sukcesy na rynku? Jak skutecznie wyznaczać i realizować cele sprzedażowe oraz jak dobierać narzędzia i kanały sprzedaży? Już 20 lipca w  odbędzie się trzecia odsłona warsztatów z cyklu Akademii Marketingu i Sprzedaży w ramach Programu Młody Przedsiębiorca w Katowicach. Spotkanie organizowane w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach poprowadzi Grzegorz Kurzyp, doradca zarządu Wydawnictwa Wiedza i Praktyka.

 

Akademia Marketingu i Sprzedaży to cykl pięciu warsztatów, który odpowiada na zgłaszane potrzeby małych i średnich firm na praktyczne podejście do tematu marketingu i sprzedaży. Akademia przedstawiać będzie użyteczne narzędzia i techniki z obu obszarów. Dzięki temu Młodzi Przedsiębiorcy – osoby w wieku do 35. roku życia, które prowadzą własny biznes nie dłużej niż 3 lata - otrzymają zestaw gotowych rozwiązań, które będą mogli wykorzystać w codziennej praktyce biznesu.

 

Najbliższe spotkanie poprowadzi Grzegorz Kurzyp – doradca zarządu Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Posiada udokumentowane osiągnięcia w zakresie opracowania strategii i jej egzekucji, upraszczania procesów w organizacji, rozwoju usług i produktów w ramach istniejących biznesów oraz budowy startupów. Na jego koncie projekty zwiększające konkurencyjność i innowacyjność oferty rynku wydawniczego w PL i CEE. Współtwórca eksperckiego bloga dla przedsiębiorców ideaHub.eu, mentor w Business Link Poland, gościnny wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

 

W ramach pogłębionych (8-godzinnych) warsztatów uczestnicy będą mieli okazję szczegółowo zaznajomić się z tematyką tworzenia strategii sprzedażowej, kreowania kanałów sprzedaży doboru narzędzi komunikacji dopasowanych do potrzeb i preferencji grupy docelowej, analizowania mapy konkurencyjności usług i produktów, a wszystko to w ramach pracy na praktycznych studiach przypadku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy za pośrednictwem strony http://bit.ly/AMIS3_20072017. Z uwagi na limit miejsc priorytet będą mieli Młodzi Przedsiębiorcy – właściciele i współwłaściciele, których firmy stowarzyszone są w RIG w Katowicach (więcej informacji: http://bit.ly/DolaczDoRIG).

 

Organizatorem Programu jest Forum Młodych Przedsiębiorców RIG w Katowicach. Więcej informacji dostępnych jest na stronie http://mlodyprzedsiebiorca.org/. Współorganizatorem Programu jest Miasto Katowice. Głównym Partnerem jest Bank Pekao S.A. Partnerami edycji są: TVP3 Katowice, Radio Eska, MamStartup.pl, Silesion.pl, YES for Europe oraz Business Link Katowice.

 

O PROGRAMIE

Program Młody Przedsiębiorca jest to projektem skierowanym do Młodych Przedsiębiorców do 35. roku życia i prowadzących firmę nie dłużej niż trzy lata. Założeniem Programu jest współpraca środowisk gospodarczych z administracją samorządową na rzecz ludzi młodych i sektora MŚP               w Aglomeracji Śląskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Młodych Przedsiębiorców. Naszym głównym celem jest dążenie do rozwoju kompetencji przedstawicieli młodego biznesu i integracji tego środowiska w celu ułatwienia przetrwania pierwszych lat prowadzenia własnego biznesu. Od 2014 roku odbyły się cztery edycje tej inicjatywy w Katowicach oraz dwie w Dąbrowie Górniczej.

 

O ORGANIZATORACH

Forum Młodych Przedsiębiorców Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach jest komisją Rady Izby, która koncentruje się na dążeniu do rozwoju kompetencji Młodych Przedsiębiorców i integracji tego środowiska  w celu ułatwienia przetrwania pierwszych lat prowadzenia własnego biznesu. FMP jest organizatorem Programu Młody Przedsiębiorca w Katowicach i Dąbrowie Górniczej oraz działań skierowanych do osób planujących założenie firmy w niedalekiej przyszłości.

Od 2014 roku stanowi wyłączną organizację reprezentującą młodych przedsiębiorców z Polski w European Confederation of Young Entrepreneurs (EYEC)  z siedzibą w Brukseli. 


KONTAKT

Wiktoria Nycz, Koordynator ds. PR

wnycz@rig.katowice.pl | +48 691 949 220